משחקי הכס - משחק הלוח בעברית!

משחקי הכס - משחק הלוח בעברית!
  • מקט: 0908201201
לרכישת מוצר זה התקשרו לקבלת פרטים

 משחקי הכס חוזרים במהדורה חדשה ומעודכנת - ועוד בעברית! 

(המשחק שוקל מעל שני ק"ג, לכן המשלוח בדואר אקספרס בלבד!)

המשחק המעולה הזה המאפשר לשחקנים לקחת על עצמם את תפקידי הבתים השונים המשתתפים במשחקי הכס ולפקד עליהם במטרה להשיג ניצחון ולשלוט בכס הברזל. המשחק משלב בתוכו אלמנטים רבים שכוללים ניהול משאבים וצבאות ודורש מהשחקנים בו זמנית לנהל משחק דיפלומטי סמוי בתקווה לנצל את חולשותיהם של השחקנים האחרים ולמצוא לעצמם בני ברית.

כי מי שמשחק במשחקי הכס מנצח או מת!

המשחק מותאם לשלושה עד שישה שחקנים.

מהדורה זאת מציגה לוח מעודכן. כלל החוקים הובהרו למטרות נוחיות ושולבו בו רבות מבין האפשרויות שנחשבו המוצלחות ביותר ממשחק הבסיס המקורי ושתי ההרחבות שלו.


תיאור המשחקיות:

ספריו של ג'ורג' ר.ר.מרטין (George R.R.Martin) כגון הסידרה של "שיר של אש וקרח" (Song of fire and ice) כבר הובילו ליצירת משחק קלפים. אבל בעוד שבמשחק הקלפים התמקדנו בעיקר במגוון הדמויות השונות מהספר, בעודן עוסקות בתככים ובתכנון איך לתקוע אחד לשני סכין בגב, עוסק משחק הלוח בקרבות שבממלכה, ובבעיות הנוצרות כשמנסים לשמור על כח צבאי משומן היטב (כמובן שאת אחד מהצבאות הללו אתה תוביל כשחקן).

עולם המשחק הוא כמובן עולם הספר, היבשת שנקראת ווסטרוס (Westeros). עולם המשחק מיוצג על ידי המציג בצורה יפהיפיה, המפה של ווסטרוס על כל חלקיה השונים ואזוריה החשובים במשחק - ישנם כתרים המייצגים השפעה פוליטית, חביות המייצגות אספקה וערים שמהן מגייסים כוחות. במשחק ישנם כ-5 צבאות שונים(זה הזמן להגיד שהמשחק מיועד ל: 5-3 שחקנים) שמתחילים במקומות קבועים בקצוות שונים של המפה. כל צבא כזה מתחיל עם מאחז עליו שומר צבא קטן וכן כמה יחידות ימיות.

המשחק עצמו מתנהל בכ-10 תורות סך הכל, כשהמטרה היא לכבוש שבע ערים שונות ולנצח את המשחק. אם עשרה סיבובים נשמע לכם קצר, אל תדאגו. בעוד שלא מדובר במשחק ארוך מדי (מגבלת הזמן דואגת לזה), מדובר במשחק מורכב שיספק לכם בערך כשעתיים או יותר של הנאה בכל פעם. כל תור מחולק לכמה סבבים, ועליכם להשקיע זמן במחשבה קדימה, אסטרטגיה ודיפלומטיה על מנת לנצח.

עכשיו שאנחנו יודעים קצת רקע ולמה אנחנו פה אפשר להתחיל לשחק. כל תור מתחיל על ידי משיכת קלפי ווסטרוס. אלה קובעים כל מיני אירועים שונים שקורים כגון גיוס צבא, קבלת אספקה ויצירת/קבלת נקודות השפעה. בנוסף ישנם גם אירועים דינמיים שונים בהם כל השחקנים פעילים תוך שהם מכריזים כמה נקודות השפעה הם מוכנים ל"בזבז" על האירוע ובהתאם לכך ישתנה מאזן הכוחות, מי שולט בעיקר הממלכה וכו'.

השלב הבא הוא שלב אסטרטגי ביותר, אנו כשחקנים(כולם יחד) שמים על הלוח כלי פקודה עם הפנים מטה (בכל מקום בו יש לנו יחידות/צבא). על כלי פקודה אלו ישנן הפקודות אותן בחרנו לתת ליחידות השונות כגון זוז, הגן, תמוך ביחידה אחרת, פלוש, חבל, וכו'. לאחר שכל המלכים/שחקנים שמו את פקודותיהם הופכים כולם את כלי הפקודה, כך שפקודותיהם של כל מלך ומלך יהיו גלויות לכל המלכים האחרים.

השלב הבא הוא לבצע את הפקודות הללו, כל שחקן בתורו מרים כלי פקודה אחד ומבצע את שנאמר בו, אם לדוגמה הפקודה היא זוז, יחליט השחקן לאיפה תזוז היחידה, מה שבתורו יכול לגרום לכיבוש שטח נוסף, להשגת משאבים חדשים ואף לניצחון המשחק, או באותה מידה להיכנס לקרב. השיקולים כאן אינם שוליים כלל וכלל - הדירוג של השחקן קובע את הסדר שבה הפקודות מתבצעות, ויש חשיבות בתיאום פעולות בין שחקנים כך שהדיפלומטיה ודקירות הסכין בגב הן כלי חשוב.

הקרבות עצמם מתבצעים על ידי חישוב שמתבסס על גודל הצבא, סוג היחידות וכן על ידי דמות מהספר שבאה להילחם יחד עם הכח. לכל אחת מהדמויות מהספר יש כוחות שונים, יכולת הנהגה (של צבא) טובה יותר או פחות ואפילו יכולות מיוחדות. לאחר שכל שחקן גמר לצרף את הדמויות הללו לקרב נעשה חישוב מחודש כשבסופו יקבע מנצח ומפסיד, המנצח יזכה בשטח (כמובן) ואילו המפסיד יחוייב לסגת כשבתהליך הוא עלול להפסיד כוחות.

בנוסף לכל זאת אציין גם שהמשחק מאד מגוון ובעל שחיקות חוזרת גבוהה. כל אחד מהמלכים השונים נתקל באתגרים שונים, ומדוע? כי כל מלך מתחיל במקום שונה וכך למעשה יש גיוון רב יותר. ישנם גם קלפי משחק (גיבורים) אחרים לכל צבא, עם אסטרטגיה משלהם. כל הנאמר כאן מתווסף לעובדה שכבר בבסיסו מדובר כאן במשחק לחימה טקטי נהדר ועמוק, שלוקח כמה מרכיבים שונים (שאלו מביניכם שוותיקים בסוגי משחקים כאלו כבר ראו בעבר במשחקי לוח אחרים) ומצליח לערבב וליצור מהם משחק אסטרטגי מלהיב, מודרני ומגוון שאין מקביל לו כיום בסצינת משחקי הלוח.

חוות דעת על המוצר

ממוצע דירוג מוצר 0 (0 חוות דעת גולשים) , כתוב חוות דעת למוצר